Skąd popularność sprężarek śrubowych?
13 sierpnia 2019
filtry
Filtry do sprężarek – zasada działania
8 października 2019
serwis sprężarek

Sprężarki śrubowe, przepływowe lub inne modele tych niezwykle często wykorzystywanych w przemyśle urządzeń, praktycznie w każdym dużym zakładzie są nieodłącznym elementem wyposażenia. Służą do sprężania powietrza oraz innych gazów, takich jak na przykład azot. Chociaż współczesne technologie produkcji sprężarek w bardzo pozytywny sposób przekładają się na większą żywotność sprzętu, błędy w eksploatacji mogą prowadzić również do awarii.

Gwarancja sprężarek

W najlepszej sytuacji są przedsiębiorstwa, które posiadają obecnie sprężarkę na gwarancji. Jakakolwiek awaria czy usterka, nawet w zakładach pracujących 24 godziny na dobę, w tym przypadku jak najszybciej pokrywana jest przez profesjonalny serwis. Każda godzina przestoju sprężarek to niejednokrotnie ogromne straty dla dużych firm przemysłowych i produkcyjnych. Stąd też tak ważne jest wdrożenie szybkich działań w przypadku awarii sprężarki.

Liczy się czas, dlatego usterki diagnozowane są niezwłocznie, by jak najszybciej naprawić zepsuty sprzęt. Sprężarki na gwarancji są serwisowane bez dodatkowych kosztów dla inwestora. Co ważne, renomowani producenci współpracują również z renomowanymi stacjami serwisowym, dlatego też uszkodzone części sprężarek wymieniane są na części zamienne danego producenta. Sprzęt jest zatem w pełni wartościowy i nadal objęty gwarancją.

Sprężarka po okresie gwarancji

Sprężarki intensywnie pracują często nawet przez 24 godziny na dobę – są zatem narażone na wiele różnych awarii i usterek. Szczególnie sprzęt wieloletni i o dużym przebiegu pracy może być też bardziej awaryjny. Sprężarki po okresie gwarancji mogą być jednak z powodzeniem naprawione i serwisowane. Kluczem jest dobór odpowiednich części zamiennych danego producenta. W takim przypadku koszty naprawy lub przeglądu technicznego są ponoszone przez inwestora. To właśnie przegląd techniczny jest tutaj słowem kluczem – żywotność sprężarek przedłuża regularne badanie stanu technicznego sprzętu. Częste ocenianie stanu technicznego prowadzi do wykrycia niedużych awarii, które można usuwać tańszym kosztem. Dla zakładów pracy to zatem oszczędność oraz sposób na przedłużenie żywotności kluczowych maszyn.

Gdzie zamówić profesjonalny serwis sprężarek?

Nowoczesne firmy serwisowe oferują naprawę na miejscu, w zakładzie pracy klienta. Dojazd do danej firmy odbywa się nawet 24 godziny na dobę bez względu na dzień tygodnia. Taka regeneracja i naprawa sprężarek jest kluczowa dla zakładów pracy funkcjonujących w trybie ruchu bez przerwy. Każdy przestój maszyn generuje ogromne straty, a zatem maksymalnie szybki dojazd do klienta i diagnozowanie usterek, lub zaproponowanie maszyn zastępczych, to możliwość minimalizowania strat. W przypadku serwisowania sprężarek po okresie gwarancji bardzo ważne jest to, by pracy zlecić firmie gwarantującej najwyższe standardy obsługi. Warto szukać firm serwisowych akredytowanych na przykład przez konkretnego producenta. Gwarantuje to najwyższa jakość usług związaną ze znajomością konkretnych modeli maszyn, a także zapewnia wymianę uszkodzonych elementów sprężarek na markowe części zamienne. Ważną informacją dla klientów jest ta, by w przypadku sprężarek na gwarancji, zawsze korzystać z firmowych serwisów, rekomendowany przez producenta. To sposób na zachowanie pełnej gwarancji ze strony producenta, która w przypadku tego typu sprzętu często ma naprawdę bardzo długi okres.